Potřeby dětí do MŠ

Vážení rodiče,

Vaše dítě zahájí docházku do Mateřské školy Stašov. Příchod dětí do MŠ je od 6.30 – 8 hodin. Odchod dětí po obědě je v 12.30 – 12.45. Odpolední odchod dětí z MŠ je od 14.45 - 16 hodin. Je možné individuálně domluvit i jiný čas docházky.

Co Vaše dítě do školky potřebuje?

Doporučujeme oblečení i ostatní věci označit jménem nebo značkou dítěte.

Oblečení a obuv:

do třídy

- bačkorky s pevnou patou – z bezpečnostních důvodů nedávejte dětem do MŠ

pantofle

- pohodlné oblečení - tepláky nebo legíny, tričko

- pokud budou děti v MŠ spát - pyžamko, nedávejte noční košilky

(předškoláci většinou již nespí, jen odpočívají při poslechu četby pohádky)

- náhradní prádlo tj. spodní kalhotky nebo trenýrky, tričko, punčocháče, ponožky, tepláky

na pobyt venku

děti chodí denně ven, na zahradu nebo na vycházku

pohodlné, raději starší oblečení - tepláky, mikinu, pro chladnější období i bundu, případně

sportovní obuv

pláštěnku a holínky (dle vlastního uvážení) a batůžek (při vycházce do okolí nebo výletech si děti nosí pití)

Ostatní:

• hřeben nebo kartáč opatřený kroužkem na zavěšení v umývárně, cvičební úbor (kraťasy, legíny, tričko s krátkým rukávem)
  • dětský zubní kartáček (po obědě se děti budou věnovat nácviku správné techniky čištění

zubů bez zubní pasty)

Mýdlo, výtvarné potřeby a pomůcky atd. mají děti k dispozici v MŠ.

Údržbu ložního prádla a ručníků zajišťuje škola.

Děti si mohou přinést do třídy jednu oblíbenou hračku (bezpečnou). Nedoporučujeme hračky militaristické nebo drahé. Dítě si musí být vědomo, že bude hračku půjčovat ostatním. Za hračky z domova neručíme.

Nedávejte prosím dětem řetízky, korálky, náramky, velké náušnice apod. Je zakázáno do třídy nosit žvýkačky a tvrdé bonbony – nebezpečí zadušení. Pokud bude chtít dítě obdarovat kamarády, uschová sáček, nejlépe měkkých laskomin, u paní učitelky. Pokud si některý z rodičů nepřeje, aby jeho dítě dostávalo cukrovinky, nahlásí svůj požadavek učitelce.

Školné činí 560 Kč měsíčně. Platí se společně se stravným převodem na účet školy č. 3161149379/0800. Platba je vedena pod VS (evidenční číslo). Nebo v hotovosti v oznámeném termínu. Bližší informace o platbě školného získáte na nástěnce v chodbě školy. V měsíci září je nutné zřídit souhlas s inkasem pro platby (doporučujeme zadat limit minimálně 2000,-Kč).

Stravné činí 31,- Kč za polodenní stravování, 39- Kč za celodenní stravování pro děti v kategorii 1 (do 6 let). 34,- Kč za polodenní stravování a 43,- Kč za celodenní stravování pro děti v kategorii 2 (děti s odkladem školní docházky). Ve stravném je zahrnut i pitný režim. Více informací na nástěnce v chodbě školy.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Před počátkem školního roku je nutné vyplnit některé dokumenty

- přihlášku ke stravování

- evidenční list dítěte